Жена сте, ова мора да го видите!

26 септември, 20140
Жена сте, ова мора да го видите!

Има денови кога жените не се чувствуваат добро во своето тело, кога мислат дека се грди, дебели, дека имаат лоша фризура…Сето тоа да го запре ќе се обиде проектот #imEnough.

Дел од проектот е и огледало поставено во еден американски трговски центар, кое минувачките ги прашува „Како се чувствуваш кога ќе се видиш во огледало?“.

Одговорите биле доста обесхрабрувачки, но тогаш се случило нешто што на сите овие жени, но и на бројните случајни минувачи им натера солзи на очи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş