7 сигурни знаци дека е заљубен во вас

24 јануари, 20150
2

Постојат мали знаци кои можат да ви ја решат дилемата дали вашиот партнер е заљубен во вас.
За разлика од девојките кои се чувствуваат удобно во изразувањето на чувствата, момците се скржави по тоа прашање. Баш заради тоа многу од девојките се прашуваат дали момчето во кои се заљубени чувствува нешто за нив. Еве неколку знаци кој ќе ви помогнат да откриете.

Ве запознава со сите
Еден од најсигурните знаци дека момчето е заљубено во вас е кога сака да ве запознае со неговите пријатели, колеги, фамилија и сите други личности со кои контактира. Тоа е начин на кој машкото „ја облежува“ својата територија, велејќи на другите дека дотичната особа е зафатена.

Ве приметува само вас
Обично се вели дека очите говорат повеќе од зборовите. Тоа е апсолутно точно кога се говори за заљубено машко. Кога тој е заљубен неможе да ги тргне своите очи од девојката во која е заљубен. Машките се визуелни личности, така да, кога ја имаат пред себе личноста која ја посакуваат неможат да престанат да ја гледаат. Секако, ако девојката го примети тоа и го возвати погледот тие ќе погледнат на друга страна. Ако момчето со кое се гледате се однесува вака, знајте дека сте му ја завртеле главата.

Ви посветува внимание
Уште еден знак дека е заљубен во вас е кога слуша сè што ќе му кажете. Ако тој се обидува да дознае што повеќе за вас, ако памти што ви се допаѓа, а што не, тоа покажува дека е заљубен во вас.

Се грижи за вас
Дали е загрижен за тоа како се чувствувате? Ако сте биле излезени до покасно дали ве испраќа до дома? Ако сте во некоја невоља дали ги остава пријателите, работата или било што друго да биде покрај вас? Ако одговорот на овие прањања е потврден, тоа покажува дека се грижи за вас.

Тој ве прави среќни
Ако размислувате: „Како да знам дали ме сака?“, еден од сигурните начини е дека тој ќе направи сè на светот за да ве направи среќни. Тој ќе оди со вас во шопинг, иако ја мрази самата помисла на тоа. Ќе ве изненадува со цвеќиња, чоколада или неочекуван излет или патување. Со други зборови, ќе направи сè на светот за да ја види насмевката на вашето лице.

Внимава да не ве повреди
Заљубеното машко ќе направи сè за да не ја повреди својата избраница. Ќе ја цени, ќе се грижи за неа и ќе и биде верен. Значи, ако вашето момче се забавува само со вас, никогаш не ве изневерил и кога говори за својата иднина ве споменува и вас, тоа покажува дека е озбилен во поглед на вашиот однос.

Безброј пати ви кажува дека ве сака
Машкото кое е заљубено не се плаши тоа да го каже. Ако ве бара секои 2 саати да ви каже дека ве сака, ако на средина на филмот каже дека ве сака, ако тоа истото го кажува додека се возите, додека сте во шопинг – тоа значи дека тој има длабоки чувства за вас.

И секако за крај мал совет за девојките: внимавајте да не го повредите момчето кое ве сака. Момците тешко се заљубуваат, а уште потешко им е да го признаат тоа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş