А мислевте дека се совршени: Еве како навистина изгледаат ангелите на „Викторија Сикрет“!

13 февруари, 20150
1

Познато е дека „Викторија Сикрет“ ги избира најубавите модели да ја претставуваат нивната модна куќа. Освен згодното тело, мораат да имаат и убаво лице. Осветлени со рефлекторите, со наместени фризури и шминка, додека парадираат по пистата изгледаат како нестварни суштества од другиот свет. Девојките сакаат да изгледаат како нив, а мажите да бидат покрај нив.

Viktorijini anđeli

Но, кога ќе се изгасат рефлекторите, кога ќе ја избришат шминката и ќе се симнат сите маски, се гледа дека и тие се сосема обични жени од крв и месо, и дека покрај предностите имаат и доста маани. Некои се непрепознатливи, додека на некои мејк ап воопшто не им е потребно.
Погледнете како изгледаат без шминка моделите на „Викторија Сикрет“, а дали разликата е драстична проценете сами:
httpv://www.youtube.com/watch?v=fBDvLdUljkk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş