Адел во живо ја испеа третата балада од новиот албум

19 ноември, 20150
Адел во живо ја испеа третата балада од новиот албум

На првиот настап по враќањето на музичката сцена со Hello, Адел ги изненади присутните со ненајавена премиера на третата балада од новиот албум.

Во Radio City Music Hall во Њујорк, синоќа (18-ти ноември) Адел одржа сензационално музичко шоу во кое „ги спакува“ нејзините најголеми хитови.

На големо изненадување на присутните, сите присутни имаа чест за првпат во живо да ја слушнат изведбата на Million Years Ago, третата песна од албумот „25“.

Набрзо по завршувањето на шоуто, изведбата беше објавена на YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=9CA0js_1rO4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber