Ако по грешка пратите порака на Viber, сега можете да ја избришете

30 ноември, 20150
10

Постои голем избор на апликации за разговарање со пријателите преку пораки, но Viber сега е една од ретките која ви нуди да ги избришете веќе испратените пораки.

На повеќето од нас барем еднаш во животот ни се случило да поминеме една вечер со малку повеќе алкохол и да се одлучиме да пишуваме на некои од контактите кои ги имаме, а подоцна да се каеме за таквата одлука.

Отсега, постои опција да ги избришете и да се однесувате како никогаш да не сте ги испратиле. Оваа можност да добивате со најновиот „update“ на Viber во верзија 5.6.5.

Една од најдобрите работи е што ако сте биле доволно брзи во бришењето, оној кому сте ја испратиле пораката може никогаш да нема можност да ја прочита.

viber-sega-vi-dava-moznost-da-gi-brishete-ispratenite-poraki-1.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş