Белата боја е апсолутен владетел оваа сезона

12 ноември, 20150
00000

Поради својот светол карактер, белата боја е многу често окарактеризирана како исклучително пролетна и летна боја. Меѓутоа, таа навистина доаѓа до израз токму во постудените денови, кога му пркоси на есенското сивило на најдобар можен начин, носејќи го во неа здивот на летото. Белата боја е крајно женствена и елегантна, и нема кому не му стои. Идеална е за комбинирање, поблагодарна дури и од црната.

white, fashion:

COAT - Zara, SKIRT - H & M:

love the outfit, but especially love the gallery wall behind her :):

9fa10d18a18aaccc268fabf158686b30.jpg (640×960) friday rehearseal dinner:

Gray and white winter style with hiking boots.:

Apartment 34 | MMW: {Three Must-Wear Colors this Season}:

25 Winter White Outfits to Try - wide leg trousers worn with a v-neck sweater + gold sequin clutch:

SOHO - Jessica wearing an ASOS Trench, Zara Knit, Topshop Jeans, Chloe Boots, Proenza Schouler Bag and Celine Sunglasses.:

Winter whites:

Love this simple white on white... White jeans + white sweater {via Hello Fashion Blog}:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber