Десет најкорисни видео лекции за шминка и фризура

11 декември, 20150
10

Во последните неколку години блогерите на YouTube се ѕвездите во подем во светот на убавината.

Тие постојано прикачуваат нови и забавни начини за разубавување, од фризури до маски за Ноќта на вештерките.

Ова се топ 10-те најкорисни, кои ќе ви се најдат во секое време:

Брзи и лесни фризури на Зоела

Шминка како ангелите на Викторија Сикрет од Тања Бур

https://www.youtube.com/watch?v=IJMsU77qS5w

Туторијал за совршено контурирање на лицето на Пиксивуд

Шминка за покривање на мозолчињата од Лиса Елдриџ

4 начини за шминка соодветна за училиште од Лили Пебелс

Трансформација од дневна во ноќна шминка во влогот на Вивиана

Класични зачадени очи на Лиса Елдриџ

Шминка како да немате шминка од страна на Есибатон

https://www.youtube.com/watch?v=9MnI7zrCpCo

Изглед од 1920 години направен од Мишел Фан

Перфектните мачкини очи ги црта Шарлот Тилбури

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş