Диетата на д-р Пун – Диета која прави чуда

28 јануари, 20150
4

Ако сакате да изгубите килограми, побрзо од вообичаеното, а притоа да го исчистите телото од токсините и да се ослободите од непотребната вода, оваа диета ќе направи чуда за Вас. Држете ја две недели и ќе видите значителна разлика.

Ова диета го намалува внесот на шеќери, соли, масти и скроб. Се фокусира на она што го јадете, не колку јадете. Има три фази, но за сега, започнете со првата, која трае 2 недели:

Можете да јадете неограничени количини:

1. Немасно месо ( оттргнете ја кожата и мастите ), телешко

2. Пилешко

3. Риба

4. Белки ( можете да изедете 6 цели јајца неделно )

5. Зеленчук ( освен лук, домат и компир, јадете зелена салата за најдобри резултати )

6. Диетални газирани пијалаци ( без шеќери )

7. Вештачки засладувач

8. Калиумова сол

Максимално ограничете:

1. Јаглехидрати ( идеално би било да ги внесувате само преку зеленчук, сепак ако чувствувате потреба внесете минимално )

2. Натриум

3. Масти

4. Млечни производи, сирење, мајонез, сладолед или овошен јогурт – апсолутно се забранети

5. Овошјето, шеќерот и солта, апсолутно се забранети цели две недели

Диетата не е лесна, но сепак има доста храна која е дозволена. Придржувајте се кон неа и после две недели ќе уживате во Вашата нова фигура !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber