Дознајте како најлесно да се ослободите од салото на стомакот

20 август, 20150
8

Факт е дека не е можно да се изгуби вишокот на сало од стомакот без намалување на вкупните телесни масти. Еве како најлесно можете да го загубите вишокот килограми.

Пример Мени

Појадок: филџан мусли прелиени со млеко

Ужина: суви бадеми, ореви, лешници до 50 гр.

Ручек: За ручек можете да изедете месо колку што сакате и тоа риба, пилешко без кожа, телешко, јагнешко, а од свинско само стек без маст. Месни преработки избегнувајте. Месото треба да биде варено или печено и без сол.

Дозволено е да се земе интегрален или ржен леб едно парче.

Ужина: една јаболка, крушка, праска, грст јагоди, малини, а банани одбегнувајте.

Вечера: бистра супа од зеленчук без тестенина, сардина или туна со исцедено масло, парче интегрален леб. Може и супа од зеленчук без тестенини, чаша јогурт, парче интегрален леб или супа од зеленчук без тестенини, две тврдо варени јајца, домати.

Поради вежбањето и монотоната исхрана, пијте витаминско-минерални таблети.

Дополнителни совети:

Никогаш не вечерајте барем три часа пред одењето во кревет.

Не јадете слаки и грицки.

Не пијте пиво, газирани пијалоци и зашеќерени овошни сокови.

Не јадете бел леб.

Диетата трае се додека не бидете задоволни од резултатот, но не повеќе од 15 дена. Направете пауза од една седмица, па можете да продолжите со дополнителни 15 дена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş