Древна медицина: Притиснете го вистинскиот прст и решете се од паника, страв, болки во стомакот, главоболка или несоница!

30 ноември, 20150
8

Според зборовите на Јин Шин Јукуа, јапонски лекар кој се занимава со древна алтернативна медицина, користејќи притисок на одредени прсти, можете да се решите од болки, несоница, или некоја ментална блокада.

 

ПАЛЕЦ

Со притискање на палецот би требало да се решите од стомачните проблеми или било какви болки во пределот на абдоменот. Исто така, на овој начин ќе ја намалите анксиозноста, депресијата, тагата и нервозата.

ПОКАЗАЛЕЦ

Ако имате проблем со мочниот меур или бубрезите, притиснете го показалецот. На овој начин исто така ќе го намалите треморот во телото, ќе се решите од грчеви, болки во грбот и дигестивни проблеми.

СРЕДЕН ПРСТ

Имате проблем со црниот дроб или нервите? Цврсто притиснете го средниот прст и држете го така некое време. Ова е добар начин да се ослободите од стресот и несигурноста. можете да го подобрите и своето кардиоваскуларно здравје, меунстрални проблеми, проблеми со видот или главоболка.

ДОМАЛ ПРСТ

Помогнете им на своите бели дробови и на дигестивниот тракт. Исто така можете да ги решите проблемите со дишење или стрес.

МАЛ ПРСТ

Помогнете му на срцето, ослободете се од нервоза, анксиозност, панични напади, осаменост, болки во грлото, надуеност и проблеми со коските.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber