Фотографии на познатите, пред и откако биле обработени со Фотошоп

20 септември, 20150
111

Ѕвездите се исти како нас обичните луѓе, барем сè додека нивните фотографии не поминат низ алатката за фото и дигитална обработка Фотошоп. Со само неколку кликови, во оваа програма можете да ги измазните брчките, да сокриете некоја бубуљичка и да прикриете разни други несовршености. Да не се разбереме погрешно, Фотошоп е супер, лош е начинот на кој луѓето го користат за да ја прикажат убавината на познатите како совршена и така манипулираат со јавноста. Погледнете ги само разликите во овие 20 фотографии од познатите личности, пред и откако биле обработени во Фотошоп.

Ким Катрал

Бритни Спирс

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş