Генијалци: Ограбиле банка, па се пофалиле на Фејсбук!

18 ноември, 20150
5

На денешните криминалци и тоа како им е важно да се пофалат со „уловот“ на Фејсбук.

Така еден пар во американската сојузна држава Охајо е уапсен откако ограбиле банка, а потоа одлучиле да се пофалат на Фејсбук.

Џон Моган и неговата девојка Ашли Дубо позирале со украдените пари, по што на полицајците не им било многу тешко да ги пронајдат и уапсат.

Моган, инаку, само што излегол од затвор каде отслужил пет години поради – грабеж на банка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber