Хороскоп: Овој знак никогаш нема да ве изневери

29 декември, 20150
8

Една од најважните работи во секој однос е довербата и затоа ни е исклучително важно партнерот да ни биде верен се додека трае врската.

Со оглед на тоа дека сите луѓе се различни како и фактот дека секој има свои животни навики, карактерни црти и желби не е возможно точно да се утврди дали партнерот ќе ви биде верен и посветен, но од друга страна можеме да ви укажеме кој се смеаат за најверен според хороскопот.

Шкорпиите и Лавовите можеби се најпосесивните, но Јарците ја однесоа победата кога е во прашање посветеноста и верноста.

Припадниците на овој знак се смeтаат за најверни во целиот хороскоп, а како една од главните причини е тоа што тие не го доживуваат неверството како нешто физичко туку најнапред како духовно предавство. Нив може да им се случи да бидат заведени од интелектуална страна на трето лице но ништо повеќе од флерт нема да си дозволат.

За нив важи правилото – колку верност даваат толку бараат и од партнерот, а никогаш не простуваат неверство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş