Идеја за маникир со помош на селотејп

20 јануари, 20150
1

Маникирот со геометриски форми е актуелна тенденција, а денес ќе ви покажеме како брзо и едноставно ќе го направите. Изберете ги трите бои кои според вас се добра комбинација. Едната боја е основа врз која ќе ги нанесете следните два слоја. Со помош на селотејп ќе ги добиете идеално правите линии што ќе направи вашиот маникир да изгледа професионално изработен.

Инструкции:

Еве уште неколку идеи, а постапката е иста:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber