Инстант слабеење за 20 дена! Новата хит диета!

17 август, 20150
5

Вистинска манија завладеа во Холивуд по новата диета. Режимот има светкавичен ефект и така диетата стигнала на местото – апсолутен хит!

Диета за експресно топење се базира на режимот на разделена исхрана. Освен што ќе намалите доста килограми, ќе го прочистите истовремено и организмот.  Авторката на режимот тврди дека ако ги спазувате стриктно правилата и полниот циклус на диетата кој трае 3 недели ќе намалите минус – плус 10 килограми.  Пијте најмалку по 2 литри вода!

Понеделник – секакво овошје со исклучок на банани.

Вторник – секаков вид зеленчук, зачинет со соја сос, оцет или горчица.

Среда – Сите видови овошје и зеленчук, со исклучок на банана.

Четврток – пет банани со 3 чаши нискомаслено млеко.

Петок – телешко варено, пилешко месо или риба на скара со свежа салата.

Сабота – телешко и салата.

Недела – риба и салата.

Ова е основното мени за секој ден, а вие треба да си го распоредите истото тоа, на помали порции во текот на еден ден. Ова се повторува три пати, односно истото мени за овие 7 дена го продолжувате и во наредните две седмици. Понекогаш наутро може да си дозволите кисело млеко со малку мусли, ако не можете да издржите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber