Измиксајте ги овие три состојки и вирусите нема да ви можат ништо!

30 ноември, 20150
7

Сезоната на вируси пристигна и се заканува да остане подолго. Она што вие можете да направите е да го зајакнете својот имунитет што подразбира редовно спиење, квалитетна исхрана која вклучува многу свежо овошје и зеленчук, интегрални житарки и секако, многу вода.

Сепак и покрај тоа, ви препорачуваме да го пробате овој природен елексир кој претставува вистинска витамниска бомба за организмот.

Потребни состојки:

– 6 портокали
– 1/4 црвена зелка
– 1 свежо цвекло
– 2 чаши вода

Едноставно направете сок во соковникот од наведените состојки, добиениот елексир испијте го наутро на празен стомак.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber