Како да го забрзате растот на трепките за 7 дена?

26 ноември, 20150
7

Некои среќни жени се родени со природно долги и густи трепки, додека останатите може да го постигнат тој ефект исклучиво со омилената маскара.

Ако се пронајдовте во втората група на жени, веројатно знаете како е да го пробате секој можен трик, а ниеден да не успее.

Сепак, една жена тврди дека мешавината од масла и помогнала да ги згусне трепките за точно 1 недела.

Ви требаат само 3 состојки и малку трпение:

  • 20ml кокосово масло
  • 20ml витамин Е масло
  • 20ml рицинусово масло

Во мал сад со капак промешајте ги сите масла.

Секоја ноќ пред пиење протресете го садот или шишенцето и мала количина од маслото нанесете ја трепките. Тоа може да го правите со прст или стапче за уши,.

Важно е претходно добро да ја исчистите шминката.

По околу 7 дена ќе ги забележите првите резултати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber