Како да привлечете љубов во својот живот според Фенг шуи

11 февруари, 20150
8

Енергијата на љубовта е како сончевите зраци, на сите ни е потребна. Со оглед на тоа што фенг шуи е одличен сојузник во креирање позитивна атмосфера во домот и привлекување богатство во животот, зошто да не искористите 3 одлични совети и привлечете љубов.

Пред да се обидете и да ги примените сите овие совети, фенг шуи учителите советуваат дека потребно е да се сакате себе си и да се грижите за своите емоционални потреби. Дури кога ќе ги исполните овие услови, може да креирате позитивна енергија во домот која ќе ја привлече и енергијата на љубовта, пренесе Лиса.

Совет 1

Претворете ја својата соба во место кое ќе зрачи со позитивна енергија и романтична атмосфера.

Совет 2

Претворете го купатилото во спа простор кој ќе ја привлече енергијата на љубовта.

Совет 3

Исполнете го домот со детали кои според фенг шуи носат среќа и благосостојба. Романтична слика, розеви кристали и црвена свеќа допринесуваат во позитивната атмосфера.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş