Кејти Пери, Лени Кравиц и Миси Елиот настапија на финалето на Супер бол

3 февруари, 20150
Кејти Пери, Лени Кравиц и Миси Елиот настапија на финалето на Супер бол

Кетји Пери настапуваше на полувремето од синоќешното финале на Супер бол, на стадионот на Универзитетот во Феникс, на натпреварот меѓу Њу Ингланд патриотс и Сиетел сихокс. Кејти Пери го почна настапот со песната „Roar“, качена на огромен механички тигар. На настапот ѝ се приклучија Лени Кравиц и Миси Елиот, со кои испеа неколку песни.

Шоуто на полувремето го гледале 115 милиони гледачи, односно секој трет Американец, со што го сруши рекордот на гледаност.

Натпреварот заврши со победа на Њу ингланд патриотс, кои ги совладаа Сиетел сихокс со 28:24.

Рекламниот простор за годинешниот Супер бол достигнал цена од 4,5 милиони долари за видеореклама од 30 секудни. Сите реклами прикажани на финалето може да ги погледнете тука.

https://www.youtube.com/watch?v=KAtKlixxnTg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş