Кога жените се најсекси?

7 февруари, 20150
12

Логично и добро познато е дека убавите и згодни девојки повеќе им се допаѓаат на мажите. Меѓутоа, во кои ситуации тие се посебно привлечни за жените?

1. Кога вежбаат

По вежбањето женското тело испушта поголема количина на пхеромон од вообичаеното, циркулацијата е позабрзана, а кожата станува посјајна.

Исто така, на мажите исклучително им е привлечно кога жената повеќе се поти.

Вежбањето е показател дека се грижите за вашиот изглед и здравје, и дополнително ќе ги заинтересирате мажите.

2. Кога на некого му застануваат во одбрана

Ако некој спрема кој луѓето неправедно се однесуваат го бранат, тоа кажува многу за нивниот карактер. Исто така, на момците, ова ми е многу секси.

Мажите сакаат кога жената се противи на масовното мислење бидејќи со ова ја докажува својата сила и добро срце.

3. Кога јадат што сакаат

Малку мажи ќе бидат привлечени од глетката на девојка која за вечера јаде салата. Нив им се допаѓа кога жената не се жали на тежината, и ужива во секој залак. Ако на вечера со своето момче самоуверено нарачате обилен оброк ќе покажете дека се чувствувате добро во сопствената кожа.

Сепак, не треба да се помине границата.

4. Кога зборуваат на друг јазик

Ако го знаете јазикот, дури и ако имате необичен изговор, за мажите се неодолива. Ова покажува дека сте заинтересирани за другите култури и сте амбициозни.

Ако сакате да се научите странски јазик, а немате време да одите на часови, “симнете” од интернет бесплатни програми и научите сами.

5. Кога спијат

Многу мажи признаваат дека многу сакаат ја гледаат својата девојка додека спие. Уште една причина да се “склопчите” покрај саканата личност и да заспиете на нејзиното рамо.

6. Кога се смеат

Иако мажите не сакаат премногу гласно и неартикулирано смеење, ништо не може да биде подобро отколку да се разоружа со кикотење.

Исто така, ако имате склоност да се смеете во повеќето непријатни ситуации, сигурно ќе го привлечете.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit