Која е вашата идеална тежина според висината?

11 ноември, 20150
22

Идеалната тежина е одредена од многу работи, а во главно од тоа колку сте високи и каква градба на телото имате.

Според тоа, постои табела која може да ви помогне да одредите која е вашата идеална тежина.

tabela-spored-visinata-koja-e-vashata-idealna-tezina-1.jpg

Во табелата се вклучени само просечните висини за женската популација.

Меѓутоа, имајте на ум дека наведените податоци се статистички, па ако сметате дека таа бројка не одговара со вашата идеална тежина, можете да се посоветувате со вашиот доктор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş