Луиза Џонсон е победник на X-Фактор Велика Британија

14 декември, 20150
Луиза Џонсон е победник на X-Фактор Велика Британија

Ако сè уште се прашувате дали сонот може да стане реалност, тогаш погледнете ги беспрекорните настапи на младата тинејџерка од Велика Британија. Со својата појава таа стана препознатлив симбол за успех во Обединетото Кралство.

Со својата емоција и држење на сцената, начинот на кој знае да ги направи песните свои, а сè уште да звучат беспрекорно, таа го натера светот да се заљуби во нејзиниот глас.

Уште од самиот почеток сите и предвидуваа светла иднина што се покажа месеци подоцна кога после напорни аудиции, елеминации и од милион пријавени, таа беше онаа која го освои финалето на овогодинешната сезона.

Со тоа таа го заврши нејзиното патување наречено X-Фактор, а пред неа стојат огромни предизвици во кои се надеваме ќе ја оправда оваа титула.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber