Маска која го поттикнува растот и го спречува опаѓањето на косата

21 јануари, 20150
3

Доколку имате проблем со опаѓање на косата, или пак сакате вашата коса да порасне побрзо пробајте ја оваа супер ефектна маска. Правете ја еднаш седмично за да имате ефект.

Потребно ви е: сок од три компири, една жолчка, една лажица мед и малку вода. Убаво измешајте ги состојките и нанесете ја смесата на косата. Оставете нека делува половина час, а потоа измијте ја косата по редовна постапка.

Ова ќе ви помогне многу ако имате проблеми со опаѓање на косата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber