Загатка за генијалци: Кого би избрале?

25 јануари, 20150
8

Понекогаш животот е посложен отколку што изгледа на прв поглед. Да  земеме за пример две прашања поставувани на  Калифорнискиот универзитет во Лос Анџелес.

Прашање број 1

Ако се судрите со бремена жена која има 5 деца, од кои две се глуви, едно – слепо, едно – ментално заостанато, уште едно умрело од болест, а самата жена е болна од туберкулоза, нема ли да ја советувате да направи абортус?

Прашање број 2

Треба да изберете нов светски лидер и го  имате решавачкиот глас. Кандидатите за функцијата се тројца:

Кандидат број 1 – Првиот комуницира со корумпирани политичари, се советува со гатачи и астролози, ја изневерува редовно  жена си, пуши нон-стоп и пие 8-10 чаши мартини секој ден;

Кандидат број 2  –  два пати е прогонуван од функцијата, спие до пладне,  и пие по околу литар виски секоја вечер;

Кандидат број 3 е носител на боречки признанија, вегетаријанец е, не пуши, пие ретко пиво и никогаш не ја изневерил партнерката. Кого од тројцата ќе одберете?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş