Момче родено без дел од черепот за првпат се сретна со Дедо Мраз

14 декември, 20150
2

Момчето Џексон Буел од САД е родено без дел од черепот, а лекарите ги уверувале родителите дека ќе живее само неколку дена. Но, момчето е вистински борец кој на своите родители им го разубавува секој ден. Неодамна прославил прв роденден и научил да изговара „I love you“ (те сакам). Првпат во животот го видел Дедо Мраз покрај кого многу се радувал.

Родителите го фотографирале со голема честитка која ја објавиле на Фејбсук како благодарност до илијадниците луѓе кои на оваа социјална мрежа му даваат поддршка.

– Сакам да испратам божиќна честитка до целиот свет од мене, мојата мајка и мојот татко. Фала ви што ме поддржувате! Среќен Божиќ и среќна Нова година!

https://www.youtube.com/watch?v=E8o0o4mPu0Y

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber