Моника Белучи во кампања на Долче и Габана

30 јуни, 20150
7

50-годишната Моника Белучи, како долгогодишна муза на Долче и Габана, доби свое место и во оваа кампања.

Колекцијата за сезоната есен/зима 2015-2016 е инспирирана од мајките. Детски цртежи и слогани за љубовта кон мајките прекриваат многу од креациите. Значаен мотив е и црвената роза, но не само затоа што тоа е цвеќето кое се подарува во Италија за Денот на мајките, туку и затоа што омилен спомен од детството на Стефано му е мирисот на роза на црвениот кармин на неговата мајка.

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Долче и Габана

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris