Можете ли да го решите овој едноставен проблем?

19 ноември, 20153
1

Прашањето е едноставно – решете го овој математички проблем така што ќе поместите само едно чкорче… Одговорите во коментари…

3 comments

 • E

  23 ноември, 2015 at 21:54

  5=5=5(ако го поместете чкорчето од шестката и со него направите = меѓу првите 2 петки) или 5-5=0 (ако чкорчето што ја прави шестката го поместите десно и направи 0).

  Reply

 • непознат-а

  19 ноември, 2015 at 17:25

  5-5=0
  Треба кај бројот 6 да се помести едно шкорче и да добиеш 0.

  Reply

 • Eli

  19 ноември, 2015 at 08:54

  Чкорчето од средина на шестката ќе го ставиме на местото горе десно и добиваме нула!?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş