Најдобрите видео лекции: Научете како да се нашминкате за секоја пригода

27 септември, 20150
Најдобрите видео лекции за мејкап инспирирани од славните убавици

Секојдневното шминкање понекогаш може да стане многу досадно и монотоно, а гламурозната шминка која ја гледаме на познатите жени да изгледа комплицирано и неизводливо. Меѓутоа, вистината е дека не ви е потребен професионален шминкер за да имате шминка како Адел и црвени усни како Ен Хатавеј.

Гламурозни усни – Ен Хатавеј

Ако сакате да дознаете како да изгледате како Жената – Мачка, следете ги овие едноставни чекори и додека трепнете ќе бидете главна атракција на забавата.

 

 

Сјајна кожа – Џенифер Лопез

Во ова видео ќе научите како да постигнете здрав и младешки сјај на кожата, како Џ-Ло.

 

Мачкасти очи – Адел

Модерните мачкасти очи дефинитивно се светски хит, а никој не ги носи подобро од Адел. Значи следниот пат кога ќе се подготвувате да излезете во град  користите некои од овие трикови.

 

Прородна шминка – Ема Стоун

Сите би сакале да имаат мека и свежа кожа како на бебе, исто како и Ема Стоун. Ова упатство ќе ви ги покаже сите тајни на нејзината природна и совршена кожа.

 

„Смоуки Ајз“ – Џенифер Лоуренс

Исто како и мачкестите очи, „Смоуки Ајз“ е еден од трендовите што е доминантен на црвениот тепих. Добрата вест е тоа што е лесно да се направи и изгледа добро на речиси сите.

 

Ретро гламур – Тејлор Свифт

Тејлор сака многу секси ретро шминка, која на најдобар начин ја нагласува женственоста и сексапилот во секоја жена. Ако ви се допаѓа нејзината шминка во спотот за песната „Ред“ ова упатство е за вас.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş