Направете вкусни топчиња со чоколаден флипс

22 декември, 20150
Направете вкусни топчиња со чоколаден флипс

Подгответе вкусни и декоративни чоко топчиња и уживајте во секој залак.

Потребни ви се:

– 500 г мелен кекс
– сок од еден портокал
– 250 г шеќер во прав
– 250 г маргарин или путер
– чоко флипс околу 60 г
– 200 г чоколадо

Подготовка:

Мелениот кекс, маргаринот, сокот од портокал и шеќерот замесете ги со раце, оставете ја масата во фрижидер.

Чоколадото растопете го на пареа со малку масло.

Направете топчиња и во секое ставете чоколаден флипс, обликуваните топчиња натопете ги во чоколадото. Подготвените топчиња украсете ги по желба и оставете ги во фрижидер некое време.

За детални упатства погледнете го видеото:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber