Очајни затоа што биле одбиени, целосно си го промениле изгледот

8 септември, 20150
5

На веб – страницата за запознавање BeautifulPeople.com луѓето се регистрираат со прикачување своја фотографија за која чекаат одобрување од спротивниот пол дека се доволно убави за да бидат дел од него.

ocajni-zatoa-sto-bile-odbieni-celosno-si-go-promenile-izgledot-01

Но, не се прифаќаат сите тукутака, а веќе има и одбиено околу 7,5 милиони апликации. За разлика од некои кои лесно го прифаќаат одбивањето, други не се помируваат така лесно и прават драстични промени во изгледот само за да го добијат одобрувањето од веб – страницата.

1. Кели О’ Донел, консултант за исхрана од Канада, се променила до непрепознатливост.

ocajni-zatoa-sto-bile-odbieni-celosno-si-go-promenile-izgledot-1.jpg

– Кога сфатив дека имам 90 килограми, знаев дека морам да го променам својот живот. Ми беше смачено од одбивање. Затоа одлучив да научам сè што можам за правилната исхрана и почнав да вежбам. По 8 години успеав да ослабам 40 kg и никогаш не сум била посамоуверена од денес – раскажува Кели.

ocajni-zatoa-sto-bile-odbieni-celosno-si-go-promenile-izgledot-2.jpg
2. Александра Пјецек, студентка на Полициска академија, раскажува како трансформацијата значително ѝ го променила животот.

ocajni-zatoa-sto-bile-odbieni-celosno-si-go-promenile-izgledot-3.jpg

– Не сакав да би како никој, па почнав да го менувам својот живот – го променив начинот на исхрана, начинот на живот, станав поактивна, почнав да се придржувам до фитнес програмата на Мел Би, да пливам, да возам велосипед и да одам на зумба. По година дена, ослабев 8 килограми, ми порасна косата и станав навивачка и фотомодел.

ocajni-zatoa-sto-bile-odbieni-celosno-si-go-promenile-izgledot-4.jpg
3. Александар Сјегварт, студент од Германија, неколку пати бил одбиен за да се регистрира на веб – страницата.

ocajni-zatoa-sto-bile-odbieni-celosno-si-go-promenile-izgledot-5.jpg

– Одлучив да го променам својот живот и да стекнам самодоверба. Вежбав сам седум пати неделно, девет месеци, а сега уживам во погледот пред огледало и вниманието кое ругите ми го даваат.

ocajni-zatoa-sto-bile-odbieni-celosno-si-go-promenile-izgledot-6.jpg

Одговорниот директор на веб страницата смета дека одбивањето треба да им биде дополнителна мотивација за да направат промена во својот живот и да постигнат нешто повеќе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş