Ослабнете со помош на напитокот “ѓумбирова вода”

21 декември, 20150
16

Ако сакате да го забрзате процесот на слабеење тогаш не заборавајте секое утро да се напиете по една чаша од напитокот наречен “ѓумбирова вода”
За подготовка на овој напиток потребни ви се литар и половина вода, сок од еден лимон и два сецкани корена од ѓумбир.
Ставете ја водата на оган да зоврие и по дваесетина минути додајте ги корените од ѓумбир и сокот од лимон. Варете половина час а потоа течноста сипете ја во термос.
Потребно е во текот на денот да ја испиете целата колична од подготвениот напиток.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber