Ослободете се од херпесот и акните за 24 часа

24 мај, 20151
3

Доколку имате проблем со херпес или акни, ние го имаме лекот кој на природен начин за 12 часа ќе ви помогне да се ослободите од нив. Земете едно чешне лук, ситно исечкајте го и ставете го директно на херпесот. Оставете да стои 10 минути, потоа измијте се со топла вода.

Оваа постапка повторете ја 5 пати. За 12 часа херпесот ќе исчезне, а ако се работи за поголема инфекција тогаш постапката повторете ја и другиот ден. Лукот ја зголемува одбранбената способност на организмот, а богат е и со многу витамини па се смета за природен антибиотик.

 

One comment

  • kkk

    25 мај, 2015 at 18:24

    Mene samo mi go razdrazni i uste ponepodnosliv mi stana, najmnogu pomaga pomadata zdrave bebe – bugarska , ja ima vo site marketi

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş