Откријте зошто сексот ве прави поубава

21 јануари, 20150
10

Сексот очигледно е лек за сè, за здравствените проблеми но, и убавиот изглед, изјавуваат шкотските научници.

Збогум на брчките. Сексот стимулира ослободување на анти-стрес хормоните како што се ендорфин и окситоцин. Комбинацијата на овие хормони имаат благотворно дејство врз кожата. Некои истражувања докажаа дека тие можат да ја ублажат штетата предизвикана од сонце, цигари, и стрес. Овие хормони ја спречуваат појавата на брчките.

Помека кожа. После сексот, особено по оргазмот, кожата природно започнува да ослободува масти и киселини кои ја освежуваат кожата и создаваат ефект на блескавост.

Жените изгледаат поздраво и поживо. Сексот ви овозможува поубав сон, а тоа делува освежувачки. Утрото по сексот, нема потечени очи и црвенила на лицето.

Витка линија. При сексуалната активност срцето чука забрзано и циркулацијата се забрзува. Тогаш се согоруваат многу калории, многу повеќе отколку со некои вежби. Само една минута бакнување согорува 12 калории, а тоа е повеќе од пешачење.

Оргазмот како еликсир на животот. Поради големиот број на хормони кои се ослободуваат во текот на сексот, вашето тело ќе доживее промена. Резултатот е: поубави нокти, коса, кожа и многу повеќе енергија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi