Ова е веројатно најјакиот природен антибиотик: А за него многу малку луѓе знаат…

25 јули, 20150
17

Цитрофит, екстракт од семки на грејпфрут е наводно најјакиот природен антибиотик и антиоксиданс, и веќе некое време е вистински хит во алтернативната медицина, а се тврди дека неговите благопријатни ефекти се потврдени и од страна на официјаната медицина со редица студии и истражувања.

Позитивно е тоа што делува на широк спектар бактерии и вируси, а при тоа не е штетен за организмот.

Цитрофит делува и на габични инфекции, особено во случај на кандида албиканс.

Цитрофит исто така е и природен антихистамин, што значи дека ги намалува алергиските симптоми, а не предизвикува штетни нус појави.

Цитрофит се препорачува за:

Зајакнување на имунитетот,

За лечење на бактериски и габични инфекции,

При вирусни инфекции,

При алергија и астма,

Како превенција во сезоната на грип и настинки.

Екстрактот од семки на грејп сега е познат ширум светот. Докторите сведочат за неговите антибактериски, антивирусни и антигабични својства.

Истражувањата покажале дека Цитрофит помага кај околу 800 видови бактерии, микроби и вируси и околу 100 габични видови, на пример:

Staphyloccus aureus
Streptococcus pyogenes
Salmonella typhi
Escherichia coli
Haemophilus influenzae
Giardia lamblia
Pseudomonas aeruginosa
Klebsiella pneumoniae
Shigella dysenteriae
Legionella pneumoniae
Cholera
Chlamydia trachomatis
Trichomonas vaginalis
Candida albicans
Herpes simplex 1
Influenza A2
Diploccus pneumonia

Цитрофит исто така се покажал ефикасен при лечење на потешкотии предизвикани од паразити. Се користи за намалување на холестеролот во крвта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit