Оваа вила во пустина ќе ве остави без здив!

15 август, 20150
5

Кој не би посакал да живее во неа? „Студио Аико“ дизајнираше концепт на пустинска куќа „The Desert Villa“, која е целосно прилагодена за пустински амбиент а од неа се пружа навистина фантастичен поглед.

Постојат различни верзии пустински вили, но сите имаат неколку сличности – песокот е регулатор на температурата, топлотата се ослободува низ отвори на кровот, а ѕидовите од стакла овозможуваат преубав поглед на природата.

Различни се по дизајн и естетика, како и по тоа дали преферирате заоблени или линеарни површини, но сите се едноставно совршени.

Моделот „The Desert Villa“ е осмислен така да биде изграден во песочна падина.

Големата бетонска подлога служи како тераса предвидена за одмор, а од дневната соба ја дели само голема стаклена површина поставена наместо ѕидови.

Долгите ѕидови се направени од стакло и ги следат закривени или рамни линии на кровот, што допринесува до совршена естетика.

Погледнете го видеото и споделете со пријателите:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş