Пеглата повеќе не ви е потребна: Оваа маска ќе ви ја исправи косата

7 јуни, 20150
1

Стручњаците и фризерите сигурно многу пати ве советувале да ја избегнувате пеглата за коса, но тоа не значи дека вечно треба да шетате со прекршена и несредена коса. Само треба да пронајдете алтернатива.

peglata-za-kosa-veke-ne-vi-treba-ovaa-maska-ke-vi-ja-ispravi-kosata-01.jpg

Пробајте го овој начин на исправување ако сакате да ја нахраните и исправите косата воедно.

Промешајте лажица маслиново масло, лажица масло од рицинус, лажица од чичково масло, лажица сончогледово масло, лажица мед и една жолчка.

Маската треба да ја ставите на чиста и влажна коса. Чувајте ја околу 1 час и косата измијте ја со благ шампон.

Ако вашата коса се мрси многу брзо, не ви ја препорачуваме оваа маска. Погодна е за сите останати типови на коса.

Сите состојки ќе ви овозможат хидратација и ќе го вратат сјајот на косата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş