Пијалак кој го прочистува организмот и ги топи килограмите

19 ноември, 20150
8
Доколку сакате да го прочистите организмот и да го ослободите од насобраните токсини, а притоа и да ја искалемете вашата линија, тогаш направете го овој пијалак за детоксикација.

ПОТРЕБНО Е:

2 јаболки (или круши)
1 излупено авокадо
1 или ½ шолја свеж спанаќ
2,5 литри вода
2 лажички изрендан ѓумбир
1 до ½ лажичка сок од лимон
10 до 20 листа свежо нане

Помешајте ги состојките и иситнете во блендер. Пијалокот готов чувајте го во фрижидер и пијте неколку пати на ден. Содржи голем број хранливи состојки – влакна, витамини и минерали, го подобрува составот и создава чувство на заситеност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber