Погледнете како помина 6-та гала НИА

23 ноември, 20150
0

Настапите на 10 натпреварувачи вчера вечер ги задоволија критериумите на жирито во состав Тамара Тодевска, Панчо, Весна Бејби Петрушевска и Боки 13 во улога на шоу биз полицаец. Слушнавме повеќе пофални зборови, комплименти, видовме многу 10 ки, но вечерта заврши во знак на Александра Михова која беше прогласена за победник на 6 та гала.

Кaко што беше најавено, имавме едно ново претставување и едно исфрлување. Ивона Јованович од Куманово доби шанса им се придружи на натпреварувачите, а Вики Јованџикова со најмалку гласови од публиката е таа за која овај натпревар заврши вчера.

Што ќе се случува понатаму и како кандидатите ќе ја прифатат Ивона останува да дознаеме “На иста адреса” вечерва во 00:30 на АЛФА ТВ.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş