Полицијата заплени автомобил со механизам за сокривање на таблиците!

11 ноември, 20150
Полицијата заплени автомобил со механизам за сокривање на таблиците!

Полицијата во Италија заплени автомобил Хјунади со вграден механизам кој ги покрива таблиците за време на брзо возење. Во случај камерите да го сликаат автомобилот, таблиците не би се гледале и полицијата не би можела да го пронајде возачот.

Автомобилот е запленет во градот Варесе во петокот, откако патрола го запрела возачот на автопат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber