Понекогаш добрите нешта си одат, за да се појават најдобрите

8 септември, 20150
10

Да се ​​смееме повеќе и да сакаме посилно, да бидеме чисти пред самите себе, да го истражиме она што сметаме дека би не исполнило.

Тоа е животот  кој треба да го живееме, осврнувајќи се повеќе позитивно кон она што не опкружува.  Овие цитати можат да ве натераат да размислите, а потоа да се насмевете, бидејќи … животот е убав и тоа не е клише.

Глупаво е да правиш планови за целиот свој живот, доколку не проживуваш спонтани авантури.

Има две животни правила: Правило 1: Не се грижи за ситници. Правило 2: Сите нешта се ситници.

Најслатките работи во животот се тивки.

Понекогаш добрите нешта си одат, за да се појават  најдобрите.

Ако натерате човек да се насмее, ќе го промените  светот. Можеби не целиот свет, но неговиот сигурно.

Не слушај што зборуваат луѓето – гледај ги што прават.

Да се ​​предадеш не секогаш значи да си слаб – понекогаш тоа значи дека си доволно силен и мудар да се откажеш.

Понекогаш луѓето не забележуваат што околните прават за нив,  додека тие не престанат.

Животот е долг, ако е исполнет … Мерете го со дела, а не со време.

Човек кој што си дозволува да загуби дури еден час од своето време, не открил колку е важен животот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş