Прекрасни шумски куќички за бегство од градскиот метеж

27 септември, 20150
17

Шумската куќа е совршена за да се избега од метежот и вревата на секојдневниот живот;

да се доживее  мирниот дух на шумите;да се прочисти плуќата.

Нема часовници… Нема распоред… Нема агенда.

Од релаксација до интроспекција, од книга покрај топлиот камин, до прошетка во природа –

тука можете да се пронајдете  себе си и да го запрете времето, барем на момент.

Најчесто, кога мислиме  за шумските куќи имаме слика на стари, дрвени и напуштени колиби.

Сепак, во денешната статија  ќе имате можност да ги видите  најубавите шумски куќарки во светот,

почнувајќи од класичните американски дрвени, до  традиционалните британски куќи со сламени покриви.

Во продолжение, нешто сосема поинакво – модерен дизајн  и луксузни резиденции,

како доказ дека и модерното може да делува природно и да ви го стопли духот.

Земете воздух, движете се надолу и уживајте во прекрасната галерија.

house_forest_ forest_house_1 forest_house_2 forest_house_3 forest_house_4 forest_house_5 forest_house_6 forest_house_7 forest_house_8 forest_house_9 forest_house_ house_forest_2 house_forest_8 house_forest_9 house_forest_10 house_forest_12 house_forest_13 house_forest_18 house_forest_19 house_forest_21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş