Прва реклама за 18 инчниот таблет на Samsung!

3 декември, 20150
Прва реклама за 18 инчниот таблет на Samsung!

Додека повеќето од нас го нарекуваат овој уред на Samsung како таблет, корејскиот гигант не се согласува. Според нив, ова е најголемиот мобилен паметен уред со Android оперативен систем…

Според оваа класификација, Galaxy View не е ниту таблет, ниту пак телевизор. За да ги разјасни работите, Samsung ја лансираше првата реклама во која ни покажува како сите активности и начини на забава (слушање музика, сурфање, филмови) се целосно различни и подобри на Galaxy View.

Интересно е што цената е прилично ниска – основната верзија со 16GB меморија чини само 499 долари, додека пак 4G LTE верзијата чини 599 долари. Меѓу спецификациите се 18,4 инчен екран со FullHD резолуција од 1920 x 1080 пиксели, додека во внатрешноста се наоѓа octa-core Exynos 7580 процесор кој работи на 1,6GHz, надополнет со 2GB RAM.

Погледнете ја рекламата!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber