Сакате гумени бонбони? Еве како да ги направите сами!

29 јануари, 20150
Сакате гумени бонбони? Еве како да ги направите сами!

Израдувајте ги вашите деца со фантастични гумени бонбони кои сами ќе ги направите.

Во сад за готвење, средна големина, ставете половина чаша ладна вода. Потоа додајте две супени лажици желатин и желатин во боја со арома.

Гответе пет до 10 минути на средна јачина, важно е да внимавате да не зоврие.

Цело време мешајте, а потоа исклучете го шпоретот и ставете го желатинот во сад да се олади. Отстранете ја пената од врвот на смесата.

Земете силиконски калапи и ставете го желатинот, а потоа ставете ги во фрижидер на 15 минути.

Тоа е тоа, ви останува да уживате во своите домашни гумени бонбони.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş