Видео кое го обиколи светот: Која е разликата помеѓу тебе и бездомникот?

29 јануари, 20150
Видео кое го обиколи светот: Која е разликата помеѓу тебе и бездомникот?

Оваа едноставна постапка на група луѓе од Лос Анџелес може да промени нечиј живот од корен. А вас може да ви го промени мислењето.

video-koe-go-obikoli-svetot-koja-e-razlikata-pomegu-tebe-i-bezdomnikot-01.jpg

Неуредниот физички изглед на бездомниците е главниот проблем со кој се соочуваат секојдневно. Колку пати сте побегнале од некој само затоа што имал валкана облека и неизмиена коса?

Токму од таа причина, група луѓе од Лос Анџелес реши да им овозможи една трансформација на локалните бездомници.

Резултатите и пораката се фантастични, мора да се сложите:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş