Само три лажици од овој лек – Ќе „пукате“ од енергија

11 декември, 20150
1

Оваа зима ќе „пукате“ од здравје и енергија доколку го направите овој еликсир.

Оваа витаминска бомба, како што се тврди, ќе ви даде многу енергија.

Направете ја веднаш:

Потребни ви се:

200 мл мед
200 гр ореви
200 гр суво грозје
200 мл сок од моркови
200 мл сок од цвекло
2 лимони

Подготовка:

Измијте ги лимоните, пресечете ги на половина и од секоја половина извадете ги семките. Сомелете ги лимоните заедно со кората, освен ако лимонот е прскан, а потоа масата ставете ја во стаклена тегла од еден литар. Додајте мед, сок од цвекло и морков и се добро измешајте. Потоа додајте ги мелените или ситно сецкани ореви и суво грозје и повторно измешајте. Подготвената смеса чувајте ја во тегла во фрижидер.

Земајте по една лажица од оваа смеса пред секој оброк, три пати дневно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber