Самодовербата е клучна за успех на секое поле, па и за секс!

5 јули, 20150
7

Да се потсетиме на старата добра изрека „Привлечна жена е жена со самодоверба“. Кога ќе се дојде „до кревет“, самодовербата возбудува, а несигурноста пречи!

Личноста која е несигурна премногу е сконцентрирана на тоа во нешто да не згреши, си наоѓа многу мани, се прашува дали на партнерот ќе му се допадне ова или она, дали ќе му пречат некои физички маани…Кога некој не ужива во водењето љубов, тоа се забележува, а несигурните луѓе често имаат проблем да достигнат оргазам.

Обидете се да се преправате дека сте полни со самодоверба, така ќе ја видите позитивната реакција на партнерот и таа реакција може да направи да се почувствувате подобро и посамоуверено. Со време и навистина ќе стекнете самодоверба.

Како да ја зголемите самодовербата кога станува збор за секс?

Прифатете го своето тело: Кога ќе го прифатите вашето тело онаво какво што е, ќе знаете да оцените која гардероба ви стои а која не и ќе знаете да уживате во себеси.

Секси гардероба: Покажете дека сте горди на своето тело. Тоа ќе покаже дека имате самодоверба и позитивно ќе го изненадите партнерот.

Секси долна облека: Секогаш носете убава долна облека која ќе направи да се чувствувате секси.

Секогаш бидете „средени“: Користете шминка, креми, парфем и секогаш имајте убава фризура и средени нокти. Убавиот изглед значително ќе ви ја подобри самодовербата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş