Се разбудила од кома и го шокираше светот

6 февруари, 20150
8

Лекарите во Кина останале збунети, откако една пациентка се разбудила од кома, но веќе не разбирала ниту збор кинески. Говорела само англиски.

Се работи за 94 годишна старица, која некогаш работела во училиште како професор по англиски, но нејзиното семејство тврди дека јазикот не го зборувала веќе 30 години.

Таа претрпела мозочен удар. Лекарите кои се уште не сретнале ваков случај, велат дека дел од нејзиниот мозок е уништен, но се надеваат дека е можно откако келиите ќе се обноват, таа да се поврати, пишува Дејли Мирор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş