Сексуални вештини кои ќе го доведат до лудило

21 јануари, 20150
12

Постојат жени кои се добри во кревет, но има и такви кои се прави божици и знаат многу ситни трикови кои можат да го довеадат до лудило својот партнер.

Они праќаат сигнали. Некогаш сте расположени за брз секс, а некогаш преферирате сензуален. За тоа треба да го информирате својот партнер. Со само еден потег, он ќе дознае што сакате во моментот. Нежен допир по должината на грбот или грубо стискање на задникот е доволен знак.

Они во се наоѓаат еротска инспирација. Правете чести промени во изгледот и позициите за време на сексот. Доколку сметате дека посекси изгледате со високи потпетици, не ги соблекувајте ни за време на сексот. Вашата самодоверба, ќе ја осети и тој. Доколку забележите дека тепихот во неговата соба е мек, предложете да се одвиваат активностите на него.

Они го сакаат забарнетото овошје. Пробајте да внесете малку повеќе возбуда. Направете го тоа на отворено, или поткренете ги ролетните. Возбудата овозможува подигање на нивото на хормонот тестостерон. Можноста некој да ве “фати”, ќе ве возбуди многу повеќе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi