Што постираат мажите на Фејсбук по раскинувањето?

5 април, 20150
111

Тоа не се големи работи, поради кои ќе седиме дома и ќе плачеме, но секако се оние што „болат“, бидејќи неописливо ни одат на нерви и кои обично следуваат во првите недели по раскинувањето.

1. Статус или песна посветена на тебе
Најголемиот проблем дури и не е тоа што ќе видите статус како „конечно слободен“ или ќе слушнете песна што во рефренот петпати истакнува колку е убаво што сте заминале. Проблемот е што ќе видат 150 ваши заеднички пријатели и можеби ќе заклучат дека сте биле најлоша девојка на светот.

2. Фотографии од други девојки
Во следните неколку недели вашиот поренешен сигурно ќе објави фотографии со други девојки од „лудите“ ноќни излегувања, кои можеби воопшто не се такви.

3. Лајкување
Тој добро знае дека ќе ви пречи лајкување на фотографии од други девојки на Фејсбук. Сега тоа ќе му стане омилена активност, со истата цел – да се запрашате што, како и од кога.

4. Пијани пораки
Им се случува и на најдобрите, но тука мислиме на пораки во глуво доба во ноќта, кои очигледно повикуваат на попатен секс бидејќи дотичниот нема подобри опции. Не постои смајли што би можело да го изрази вашиот израз на лицето и големо „нема шанси“.

5. Фотографии на кои е разголен
А сега оди во теретана, а?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş