Скокнал во вода за да спаси мечок. Нема да верувате што се случило!

15 ноември, 20150
Скокнал во вода за да спаси мечок. Нема да верувате што се случило!

Овој мечок залутал во населено подрачје на Флорида. Морале да го застрелаат со стрела за смирување, како би можеле да му пријдат. За жал, мечокот успеал да побегне и влегол во морето, каде сигурно би се удавил, ако не бил овој херој.

Адам Варник, биолог кој работи на зачувување на природата на Флорида, влегол во море за да го спаси животното, а после некое време успеал да го спаси мечокот тежок 200 кг.

Иако поспаниот мечок се уште имал сила за да го повреди Варник, тој не го направил тоа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş